Oleme elektroonika, automaatika ja telekommunikatsiooni arendajad

Loome kommunikatsiooni-, positsioneerimise ning muid seadmeid, kus on seotud erinevad tehnoloogiad.

Sidetehnoloogia lahendused

GSM ja GPS kontrollerid. GPRS, SMS ja ‘data call’ põhise andmeülekande disain. Meie kontrollereid kasutatakse laialt, autodest valveteenusteni.

Tööstuslahendused ja automaatika

Automaatikasüsteemide erilahendused ja tööstuskontrollerite disain.

Simulaatorid

Muuseumite simulaatorid, väljapanekute interaktiivsed esitused, relvasimulaatorid. Kasutame lasertehnoloogiaid ning IR kaamera tuvastuse süsteeme.

KOOS MEIEGA SAAB SINU IDEEST TÖÖTAV LAHENDUS VÕI REAALNE SEADE 

Võta ühendust

Meist

Oleme elektroonika, automaatika ja telekommunikatsiooni arenduslabor. Meid inspireerib ääretu huvi oma valdkonna vastu ja suur rõõm tehtud töödest.

Tehnolaboris on koos kogenud insenerid ja spetsialistid, kel on rohkem kui 20 aastat kogemusi elektroonikas ja erinevate tehnoloogiate arendamises. Selle perioodi sisse jäävad ainuke meditsiiniseadme arendusprojekt Eestis – müomeeter, maailma esimene ühe nupuga mobiiltelefon ning omal ajal revolutsiooniline autode jälgimissüsteem.

Oleme oma loomingus sõltumatud ja tehnoloogiliselt vabad. Meie ärimudeliks on kliendi idee teostus nõustamisest kuni tootmiseni, pakume lahendusi kasvõi kliendi suusõnalise mõttevälgatuse põhjal.

Meie inimesed

Meid ühendavad kogemused, teadmised, loomingulisus ja ääretu huvi oma valdkonna vastu.

Kalle Tiisma

Kalle Tiisma

Riistvara insener, partner

Kalle on laia kogemustepagasiga riistvara disaini spetsialist, konsulteerib tootmisprotsesse ning teab kõike komponentidest. Tal on kogemused keemias, mehaanikas ja elektroonikas. Kalle ei tunne väljapääsmatuid olukordi.

Toomas Vinter

Toomas Vinter

Tarkvara insener, partner

Toomas paneb elama iga masina ja seadme, tema kirjutatud tarkvara iseloomustab läbitestitud töökindlus ning detailideni lihvitud kasutusmugavus.

Kalle Tiisma

Kalle Tiisma

Riistvara insener, partner

Kalle on laia kogemustepagasiga riistvara disaini spetsialist, konsulteerib tootmisprotsesse ning teab kõike komponentidest. Tal on kogemused keemias, mehaanikas ja elektroonikas. Kalle ei tunne väljapääsmatuid olukordi.

Toomas Vinter

Toomas Vinter

Tarkvara insener, partner

Toomas paneb elama iga masina ja seadme, tema kirjutatud tarkvara iseloomustab läbitestitud töökindlus ning detailideni lihvitud kasutusmugavus.

Tegeleme mehaanika ja elektroonika disaniga, tehnoloogiate sidumise ja vajaliku tarkvara arendusega.

Inimestel ja firmadel on põnevaid ideid, mis tähendavad tehnoloogiaalaseid väljakutseid. Vajalike oskuste ja vahenditega aitame meie need ideed reaalselt ellu viia.

Loome toodete prototüüpe

Paneme kokku sobiva meeskonna ja kaasame tööstusdisainerid. Anname kliendile toote prototüübi, millega saab edasi liikuda tootmisse ja testimisse.

Vajadusel aitame ka tootestamise, tootmispartnerite leidmise, tootmise projektijuhtimise, testimise, sertifitseerimise ja kõigega, mis arendusega kaasneb.

LOOME PROTOTÜÜBID TÖÖKINDLATEST JA LEVINUD KOMPONENTIDEST —
TOODET ON LIHTNE TURULE VIIA, SUURTE RISKIDE JA KULUDETA.

Uuri lähemalt

Meie tööprotsess

Iga meie klient ja tema soov on unikaalne. Täpselt nii läheneme ka oma tööülesannetele.

Analüüs ja lähteülesanne

Töötame koos kliendiga välja tema eesmärkidel põhineva lähteülesande. Loodud dokumenti saab kasutada nii EASi taotlustes, hanke korraldamiseks ja arenduse tellimiseks.

 

Tootmine

Pakume tootmisprotsessi tervikjuhtimist. Korraldame komponentide hanke ning logistika, koostame kasutusjuhendid, korraldame vajalikud sertifikaadid (CE), pakendamise ning toodangu logistika sihtpunkti.

Tootearendus

Arendame toote koos vajaliku dokumentatsiooniga kuni tootestamiseni. Valmis prototüübi ning dokumentatsiooni põhjal saab soovi korral tellida tootmise arendusest sõltumatult.

 

Täisteenus

Kogu protsess – iga meie poolt loodav seade on valmis kasutamiseks või müümiseks. Kui klient soovib tuua turule uue tehnilise seadme ning seda müüa, kuid ei soovi ise arendusega tegeleda, siis saame katta kogu ahela alates idee kirjapanekust kuni tootmise ja sihtpunkti tarnimiseni.

Tehtud tööd

Vaata lähemalt, mida oleme loonud.

EAS research

EAS research

Ajavahemikus 1. jaanuar – 31. mai 2016 viib Tehnolabor OÜ Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toetusel ja koostöös Tartu Ülikooli Füüsikainstituudiga läbi uuringut “Ioniseerival kiirgusel baseeruva steriliseerimisprotsessi ülikõrgete doosikiiruste mõõtesüsteemi väljaarendamise kontseptsiooni tehnilise teostatavuse kohta”. EAS toetab projekti 4000 Euroga.

Meie kliendiks on Scandinavian Clinics Estonia OÜ, kelle huvi on hinnata on-line mõõtesüsteemi teostatavust ülikõrge kiirgusvälja tingimustes ning sellega optimeerida kiiritusaega erinevate kaupade lõikes.

Projekti eesmärgiks on on-line mõõtesüsteemi esialgse kontseptsiooni lähtetingimuste koostamine arvestades rahvusvahelist kogemust ning modelleerimiste abil kirjeldatud kiiritussüsteemi tingimusi.

Projekti tulemusena selgitame välja meie kliendi poolt soovitud innovaatilise mõõteelektroonika loomise võimalikkuse ja perspektiivikuse läbi rahvusvahelise kogemuse.

 

ETH-est

FLEXIMOOVER – hooldusravi seade liikumispuudega inimestele

FLEXIMOOVER – hooldusravi seade liikumispuudega inimestele

Fleximoover on liikumispuudega inimestele mõeldud hooldusravi seade, mis disainiti ja arendati Norra ettevõttele Fleximed. Mootori -ja ainulaadse loogikaga varustatud trenažöör võimaldab taastusravi erinevatele kasutajatele lastest täiskasvanuteni. Seade valmis koostöös disainibürooga Iseasi.

Fleximooveri muudab erakordseks patsiendi jalgade kinnitus- ja toestussüsteem ning intelligentne mootor, mis reageerib patsiendi liikumisele ning arvestab rakendatavat jõudu. Seade on kasutatav nii eraldi lamamistoolis kui ratastoolis istujale.

Fleximoover on messil hästi vastu võetud ja leidnud ka kajastust saksa blogis “The Caretakers”

Vaata lähemalt
PROAIR – aparatuur korrosiooni uurimiseks lennukiehituses

PROAIR – aparatuur korrosiooni uurimiseks lennukiehituses

Osaleme koostöös Airbus’iga korrosiooni uurimisel lennukitööstuses. Projekti PROAIR ehk “Active protection of multi-material assemblies for aircrafts” raames arendame koostöös Portugali Aveiro ülikooliga Airbusile välja aparaatuuri, mis labori tingimustes võimaldab uurida lennukitööstuses kasutatavaid materjale ning nende käitumist erinevates tingimustes.

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu raamprogrammi 7 alt ning see vältab kokku 4 aastat.

Loe lähemalt

 

 

 

Tallinna Teletorni robootilised infokioskid

Tallinna Teletorni robootilised infokioskid

  Tallinna Teletorni 22 korruse püsiekspositsiooni kuuluvad robootilised interaktiivsed infokioskid, mis reageerivad külastaja liikumisele. Tehnolabori loodud on robotid ja loogika, disaini autoriks on KOKO Arhitektid.

   

  Webasto eelsoojendussüsteemi juhtimine

  Webasto eelsoojendussüsteemi juhtimine

  Meie lahenduse abil saab kasutaja oma mobiiltelefoniga informatsiooni sõiduki Webasto lisasoojenduse süsteemi staatuse kohta ning seda vastavalt  juhtida. Lisalahendusega saab juhtida ka kliimaseadet.

  AIRPATROL – õhksoojuspumpade juhtimise süsteem

  AIRPATROL – õhksoojuspumpade juhtimise süsteem

  AirPatrol võimaldab kasutajal lihtsasti muuta mobiili abil oma konditsioneeri töörežiimi, määrata temperatuuri ja ventilaatori kiirust asukohast sõltumata.

  Vaata lähemalt

   

  Rahvusvaheliste ja sisevedude sõidukite mobiilkontrollerid

  Rahvusvaheliste ja sisevedude sõidukite mobiilkontrollerid

   Kontrolleri kaasabil saavad logistika abiteenuseid pakkuvad ettevõtted müüa terviklahendusi, kus on võimalik jälgida sõidukite teekonda ning kogu vajalikku tehnilist informatsiooni.

   Põhifunktsioonid:

   • jälgib auto liikumist
   • annab aktuaalse asukoha (GPS info)
   • võimaldab jälgida kütusetasemeid
   • võimaldab vajadusel autot seisata üle mobiilside

   Lisaks on meil välja töötatud kütuseandur, mis töötab komplektina kontrolleriga ja võimaldab hoida kütusekulud kontrolli all.

   Projekti koostööpartneriks on Oskando OÜ.

   Juhtmevaba relvasimulaator SIMU – lihtne ja turvaline õppevahend relva käsitsemise õppimiseks

   Juhtmevaba relvasimulaator SIMU – lihtne ja turvaline õppevahend relva käsitsemise õppimiseks

   Tehnolabor on välja töötanud juhtmevaba laskesimulaatori SIMU, mis on lihtne ja turvaline õppevahend igas vanuses õpilasele riigikaitse tunnis või heaks treeningvahendiks kaitseväelasele ja ajateenistujale.

   Galil-tüüpi relva koopia baasil loodud, infrapuna laseriga varustatud simulaatoriga imiteeritakse võimalikult tõepäraselt reaalsest relvast tulistamist nii klassikalise ringikujulise kui siluettmärklaua pihta.

   Juhtmevaba tehnoloogia ning laksemoona puudumine võimaldab seda mugavalt kasutada lisaks lasketiirudele ka klassiruumis või sportmängudeks välitingimustes.

   SIMU komplekt sisaldab:

   • Infrapuna laserkiirega varustatud Galil-tüüpi relva koopiat
   • Kaameraga varustatud elektroonilist märklauda
   • Laptop arvutit koos eelinstalleeritud tarkvaraga

   SIMU omadused:

   • Juhtmevaba lahendus – relva ja arvuti vahel pole vaja kasutada ühendusjuhet
   • Imiteerib tagasilööki
   • Lasu imiteerimiseks kasutatakse väikese võimsusega IR (infrapuna) laserit
   • Harilik ümmargune ja siluett märkleht
   • Märklaud asub ca 5 m kaugusel (saab kasutada tubastes tingimustes)
   • Iga laskja kohta täidetakse personaalne andmekaart
   • Võimaldab harjutuslaskmist, punktilaskmist ja grupiarvestuse pidamist
   • Kõigi soorituste põhjal teeb arvuti järelanalüüsi ja kokkuvõtted, mida saab välja printida

   Uuendusena on SIMU ‘l nüüd ka:

   • Täisautomaatne kalibreerimine
   • Siluett märkleht (lisaks harilikule ümmargusele sportmärklehele)
   • Inglise ja soome keelne tarkvara

    

   Hinnakiri

   Tavahind

   (EUR)

   Erihind õppeasutustele (EUR)

   Täiskomplekt
   (relv+märklaud+arvuti +tarkvara)

   1 995

   1 245

   Relv + märklaud

   1 695

   995

   Tarkvara uuendus + uus märklaud

   295

   195

   Airbus
   Webasto
   Airpatrol
   Teletorn
   Ajaloomuuseum

   Kontakt

   Võta meiega julgesti ühendust! Me võime kohtuda ka meie kontoris!