Oleme elektroonika, automaatika ja telekommunikatsiooni arendajad
Loome kommunikatsiooni-, positsioneerimise ning muid seadmeid, kus on seotud erinevad tehnoloogiad.
Loome kommunikatsiooni-, positsioneerimise ning muid seadmeid, kus on seotud erinevad tehnoloogiad.
Oleme elektroonika, automaatika ja telekommunikatsiooni arenduslabor. Meid inspireerib ääretu huvi oma valdkonna vastu ja suur rõõm tehtud töödest.
Tehnolaboris on koos kogenud insenerid ja spetsialistid, kel on rohkem kui 20 aastat kogemusi elektroonikas ja erinevate tehnoloogiate arendamises. Selle perioodi sisse jäävad ainuke meditsiiniseadme arendusprojekt Eestis – müomeeter, maailma esimene ühe nupuga mobiiltelefon ning omal ajal revolutsiooniline autode jälgimissüsteem.
Oleme oma loomingus sõltumatud ja tehnoloogiliselt vabad. Meie ärimudeliks on kliendi idee teostus nõustamisest kuni tootmiseni, pakume lahendusi kasvõi kliendi suusõnalise mõttevälgatuse põhjal.
Meid ühendavad kogemused, teadmised, loomingulisus ja ääretu huvi oma valdkonna vastu.
Kalle on laia kogemustepagasiga riistvara disaini spetsialist, konsulteerib tootmisprotsesse ning teab kõike komponentidest. Tal on kogemused keemias, mehaanikas ja elektroonikas. Kalle ei tunne väljapääsmatuid olukordi.
Toomas paneb elama iga masina ja seadme, tema kirjutatud tarkvara iseloomustab läbitestitud töökindlus ning detailideni lihvitud kasutusmugavus.
Inimestel ja firmadel on põnevaid ideid, mis tähendavad tehnoloogiaalaseid väljakutseid. Vajalike oskuste ja vahenditega aitame meie need ideed reaalselt ellu viia.
Paneme kokku sobiva meeskonna ja kaasame tööstusdisainerid. Anname kliendile toote prototüübi, millega saab edasi liikuda tootmisse ja testimisse.
Vajadusel aitame ka tootestamise, tootmispartnerite leidmise, tootmise projektijuhtimise, testimise, sertifitseerimise ja kõigega, mis arendusega kaasneb.
Vaata lähemalt, mida oleme loonud.
Ajavahemikus 1. jaanuar – 31. mai 2016 viib Tehnolabor OÜ Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toetusel ja koostöös Tartu Ülikooli Füüsikainstituudiga läbi uuringut “Ioniseerival kiirgusel baseeruva steriliseerimisprotsessi ülikõrgete doosikiiruste mõõtesüsteemi väljaarendamise kontseptsiooni tehnilise teostatavuse kohta”. EAS toetab projekti 4000 Euroga.
Meie kliendiks on Scandinavian Clinics Estonia OÜ, kelle huvi on hinnata on-line mõõtesüsteemi teostatavust ülikõrge kiirgusvälja tingimustes ning sellega optimeerida kiiritusaega erinevate kaupade lõikes.
Projekti eesmärgiks on on-line mõõtesüsteemi esialgse kontseptsiooni lähtetingimuste koostamine arvestades rahvusvahelist kogemust ning modelleerimiste abil kirjeldatud kiiritussüsteemi tingimusi.
Projekti tulemusena selgitame välja meie kliendi poolt soovitud innovaatilise mõõteelektroonika loomise võimalikkuse ja perspektiivikuse läbi rahvusvahelise kogemuse.
Fleximoover on liikumispuudega inimestele mõeldud hooldusravi seade, mis disainiti ja arendati Norra ettevõttele Fleximed. Mootori -ja ainulaadse loogikaga varustatud trenažöör võimaldab taastusravi erinevatele kasutajatele lastest täiskasvanuteni. Seade valmis koostöös disainibürooga Iseasi.
Fleximooveri muudab erakordseks patsiendi jalgade kinnitus- ja toestussüsteem ning intelligentne mootor, mis reageerib patsiendi liikumisele ning arvestab rakendatavat jõudu. Seade on kasutatav nii eraldi lamamistoolis kui ratastoolis istujale.
Fleximoover on messil hästi vastu võetud ja leidnud ka kajastust saksa blogis “The Caretakers”
Vaata lähemaltOsaleme koostöös Airbus’iga korrosiooni uurimisel lennukitööstuses. Projekti PROAIR ehk “Active protection of multi-material assemblies for aircrafts” raames arendame koostöös Portugali Aveiro ülikooliga Airbusile välja aparaatuuri, mis labori tingimustes võimaldab uurida lennukitööstuses kasutatavaid materjale ning nende käitumist erinevates tingimustes.
Projekti rahastatakse Euroopa Liidu raamprogrammi 7 alt ning see vältab kokku 4 aastat.
Loe lähemalt
Tallinna Teletorni 22 korruse püsiekspositsiooni kuuluvad robootilised interaktiivsed infokioskid, mis reageerivad külastaja liikumisele. Tehnolabori loodud on robotid ja loogika, disaini autoriks on KOKO Arhitektid.
Meie lahenduse abil saab kasutaja oma mobiiltelefoniga informatsiooni sõiduki Webasto lisasoojenduse süsteemi staatuse kohta ning seda vastavalt juhtida. Lisalahendusega saab juhtida ka kliimaseadet.
AirPatrol võimaldab kasutajal lihtsasti muuta mobiili abil oma konditsioneeri töörežiimi, määrata temperatuuri ja ventilaatori kiirust asukohast sõltumata.
Vaata lähemalt
Kontrolleri kaasabil saavad logistika abiteenuseid pakkuvad ettevõtted müüa terviklahendusi, kus on võimalik jälgida sõidukite teekonda ning kogu vajalikku tehnilist informatsiooni.
Põhifunktsioonid:
Lisaks on meil välja töötatud kütuseandur, mis töötab komplektina kontrolleriga ja võimaldab hoida kütusekulud kontrolli all.
Projekti koostööpartneriks on Oskando OÜ.
Tehnolabor on välja töötanud juhtmevaba laskesimulaatori SIMU, mis on lihtne ja turvaline õppevahend igas vanuses õpilasele riigikaitse tunnis või heaks treeningvahendiks kaitseväelasele ja ajateenistujale.
Galil-tüüpi relva koopia baasil loodud, infrapuna laseriga varustatud simulaatoriga imiteeritakse võimalikult tõepäraselt reaalsest relvast tulistamist nii klassikalise ringikujulise kui siluettmärklaua pihta.
Juhtmevaba tehnoloogia ning laksemoona puudumine võimaldab seda mugavalt kasutada lisaks lasketiirudele ka klassiruumis või sportmängudeks välitingimustes.
SIMU komplekt sisaldab:
SIMU omadused:
Uuendusena on SIMU ‘l nüüd ka:
Hinnakiri |
Tavahind (EUR) |
Erihind õppeasutustele (EUR) |
Täiskomplekt |
1 995 |
1 245 |
Relv + märklaud |
1 695 |
995 |
Tarkvara uuendus + uus märklaud |
295 |
195 |
Võta meiega julgesti ühendust! Me võime kohtuda ka meie kontoris!